Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GalleryGallery  Küülikute külaKüülikute küla  LoomlaLoomla  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kodutoidust

Go down 
+3
krissi27
rotiplix
Rotineiu
7 posters
AutorTeade
Rotineiu
Pea-administraator
Pea-administraator
Rotineiu


Postituste arv : 119
Join date : 14/03/2008
Age : 30
Asukoht : rakvere

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyReede Märts 14, 2008 9:54 pm

Rotid on omnivoorid e. kõigesööjad nagu inimesedki. Neid võib vabalt kodutoidu peal hoida, kui nad saavad mitmekesist toitu ja saavad oma vitamiinid kätte. Mina isiklikult hoian rotte kodutoidu peal. Nad söövad kõike. Rottidele võib anda kõike ainult ei tohiks liialdada magusa ja rasvasega.
Looduses söövad rotid lisaks juur- ja puu- ja teraviljadele, seemnetele ning pähklitele ka ussikesi, mune, surnud loomi ning püüavad-tapavad konni, kalu, roomajaid, linde, ka imetajaid. Seega on nad pooleldi kiskjad ja vajavad mitmeid aineid, mis on kõige kättesaadavamad just loomsetest allikatest. Roti suurem arukus võrreldes taimetoiduliste närilistega ongi seotud vajadusega küttida -- peab ju saakloomadest nutikam olema.
Kodutoidule võiks anda lisaks ka poes müüdavaid rotitoite kust rotid saavad omale vajalikud ained ja vitamiinid.
Kuna rott on selline loom kes on looduses kiskja võib/peaks talle andma ka toorest liha kindlasti vähemalt korra nädalas.
Ükskõik missugust kuivsegu rotile ka ei anna, igal juhul on vaja lisaks pakkuda värskeid toiduaineid nagu puu- ja köögiviljad, keedetud muna, liha, maks, tervislikumad “jäänused” oma toidulaualt jne. Uus toiduports tuleks anda iga päev, värsket kraami võib anda isegi mitu korda päevas. Kindlasti peab kogu aeg olema saadaval kvaliteetne joogivesi. Veepudelit ja teisi toidunõusid võiks iga päev pesta.
SOOVITATAVAD
peakapsas
lillkapsas
broccoli
porgand
kartul
kaalikas
spinat
tomat
kurk
herned
kõikvõimalikud oad (värskelt, külmutatult või keedetult, aga mitte kuivatatult)
Igasugu marjad (eriti kasulikud on mustikad, vaarikad, jõhvikad)
õunad
kirsid
ploomid
pirnid
arbuus
kõiksugu melonid
apelsinid (ainult viljaliha)
viinamarjad
banaanid
virsikud
Veel: teraviljad (ka helvestena)
leib
pasta (keedetud või keetmata)
puder
suhkruvaene müsli või (maisi)helbed
sojatooted
muna
maks
kana
kala
seemned
idandid
MAIUSTAMISEKS:
päevalilleseemned,
pähklid,
kuivataud puuviljad (ka jogurtiglasuuris)
avokaado
kodujuust
popkorn
poe närilisemaiustused (vähese suhkru ja rasvasisaldusega)
koeraküpsised
Närimiseks
Võib vabalt tuua ka õuest õunapuu oksi. Söökidest koerte krõbinaid ja koertele mõeldud maius konte jne...

Isastele rottidele on ainult keelatud toidud kus on sees D-limoniin!!!
D-limoniini leidub sidrunis, greibis, apelsinis, mandariinis, mangos, mustas pipras,muskaatpähklis.
Neid tuleks vältida, kui sul on isased rotid. Neid ei tohi kindlasti anda just isastele rottidele( emastele võib). Tuleks ka vältida asju kus nendest nimetatud asjadest on kuskil koostisosadeks.
Tagasi üles Go down
https://rott.own0.com
rotiplix
Moderaator
Moderaator
rotiplix


Postituste arv : 101
Join date : 04/08/2008

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyEsm Aug 04, 2008 6:18 pm

Minu rotile meeldis putru süüa... aga muidugi sõi ta selle kõrvale ka rottide kuivtoitu.
Tagasi üles Go down
Rotineiu
Pea-administraator
Pea-administraator
Rotineiu


Postituste arv : 119
Join date : 14/03/2008
Age : 30
Asukoht : rakvere

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyLaup Aug 09, 2008 12:30 pm

Minu omadele meeldib ka pudru, supp, makaron, toores liha jne 8)
Tagasi üles Go down
https://rott.own0.com
krissi27
Kohanen!
Kohanen!
krissi27


Postituste arv : 12
Join date : 30/09/2008
Age : 36
Asukoht : Hetkel Turku, Soome

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyKolm Okt 01, 2008 11:49 am

Ma just lugesin, et noortele rottidele (vanuses kuni 12 nädalat) tuleks anda lisaproteiini... nagu kana,tuunikala ja muna.. ise siin mõtlen oma rotilapsele keedetud muna anda :).. äkki tuleb kasuks.
Tagasi üles Go down
http://www.myspace.com/krislovesemo
Rotineiu
Pea-administraator
Pea-administraator
Rotineiu


Postituste arv : 119
Join date : 14/03/2008
Age : 30
Asukoht : rakvere

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyEsm Okt 06, 2008 5:06 pm

Minu rotid ei söö ültse muna. Kala söövad. Anna jah pisikestele kala süüa. Kõik vitamiinid tulevad kasuks neile.
Kindlasti anna toorest liha ka süüa. Kas kana või sealiha. Mina spetsiaalselt ostan neile poest korra nädalas toorest kana või hakkliha. See maitseb eriti neile. Minu kaks noorimat lausa kappavad hakkliha lõhna peale minu juurde.
Tagasi üles Go down
https://rott.own0.com
rotiplix
Moderaator
Moderaator
rotiplix


Postituste arv : 101
Join date : 04/08/2008

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyLaup Mai 09, 2009 12:11 pm

Ma ei mäleta jällegi kus, aga kusagil soovitati rottidele kassikonserve. Annan Reesile üle päeva natuka ja talle maitseb väga. Niikui lõhna tunneb on kohe toidukausi juures.
Tagasi üles Go down
Lota
Kohanen!
Kohanen!
Lota


Postituste arv : 37
Join date : 27/04/2009
Age : 28
Asukoht : Tamsalu | Lääne-Virumaa

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyTeis Mai 19, 2009 4:40 pm

Hei,
Kui viinamarju annate, ärge unustage kivikesi seest välja võtta!
Need võivad põhjustada neeruvähki.
Tagasi üles Go down
Amelia
Kohanen!
Kohanen!



Postituste arv : 20
Join date : 25/04/2009
Age : 28
Asukoht : Nõmme

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyKolm Mai 20, 2009 12:20 pm

Minu omadele meeldib maitsestamata Gefiluse jogurt. :)
Tagasi üles Go down
rotiplix
Moderaator
Moderaator
rotiplix


Postituste arv : 101
Join date : 04/08/2008

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyLaup Okt 10, 2009 2:25 pm

Nii kiitsin siin ennist kassitoitu. Äge sellega liialdage!! Andke kord nädalas või harvemgi, sest see sisaldab liiga palju valku.

Mul sai muidu rotitoit ükspäev otsa ja loomapoodi minna ka ei saanud ning panin rottidele keetmata makarone, leivatükikesi, õuna ja banaani ning segasin kokku. Maitses hea!
Tagasi üles Go down
Lota
Kohanen!
Kohanen!
Lota


Postituste arv : 37
Join date : 27/04/2009
Age : 28
Asukoht : Tamsalu | Lääne-Virumaa

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Küsimus...   Kodutoidust EmptyPüh Okt 25, 2009 1:28 am

Kas keegi müslit ka annab?
Kaeraküpsist?
Tagasi üles Go down
Lota
Kohanen!
Kohanen!
Lota


Postituste arv : 37
Join date : 27/04/2009
Age : 28
Asukoht : Tamsalu | Lääne-Virumaa

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: a jaa...   Kodutoidust EmptyPüh Okt 25, 2009 1:49 am

Siin on üks video ka.
Tagasi üles Go down
CassieScarlett
Kohanen!
Kohanen!
CassieScarlett


Postituste arv : 1
Join date : 08/03/2010
Age : 32
Asukoht : Tallinn - Jõgeva

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyEsm Märts 08, 2010 9:44 pm

MInu rotul on koguaeg kõrvuti rotitoit segamini kodutoiduga ning puuri peidetud ka igasugu puu-ja juurvilju. Siiamaani on söönud absoluutselt kõike, mis vähegi kätte saab..ja enamasti sedagi minu kausist, kust ta seda lihtsalt varastamas käib . xD
Tagasi üles Go down
http://www.orkut.com/Main#Profile?uid=12156570727377475062&p
rotiplix
Moderaator
Moderaator
rotiplix


Postituste arv : 101
Join date : 04/08/2008

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyReede Märts 12, 2010 11:33 am

Lota kirjutas:
Kas keegi müslit ka annab?
Kaeraküpsist?

Kas need pole mitte liiga magusad? Müsli on ju enamasti kaetud meega ja ka paljud kaeraküpsiseid on üsna magusavõitu. Olen muidu andnud neid kuivatatud puuvilju, mis ka müsli sees on, aga neid ka ainult preemiaks.
Tagasi üles Go down
Alkor
Kohanen!
Kohanen!



Postituste arv : 2
Join date : 17/08/2010
Age : 58
Asukoht : Kuressaare

Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust EmptyKolm Aug 25, 2010 12:39 pm

Hea vitamiinirikas maius on võilill, ristik, naat jne. Kui õues rohelist jätkub, tuleks seda ikka ka pakkuda. Võilill läheb minu kullakesele peale koos juurtega:)


Viimati muutis seda angoora (Kolm Veeb 23, 2011 5:21 pm). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Parandasin kirja vea)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kodutoidust Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodutoidust   Kodutoidust Empty

Tagasi üles Go down
 
Kodutoidust
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Söök :: Kodutoit-
Hüppa: